Okolie

Či nás navštívite počas leta alebo počas zimy, na Liptove môžete vždy vyskúšať niečo nové.
Odporúčame vám práve tieto atrakcie. Pretože odtiaľto je všade blízko.


Využite zľavy na Liptove

S Liptov Region Card si užívate zážitky a relax so zľavami po celom Liptove až do výšky 100%. Miesta, ktoré poskytujú zľavy ľahko spoznáte podľa nálepky „Tu platí karta“. Preukážte sa svojou Liptov Region Card a ihneď čerpajte zľavy na viac ako 50 miestach.

https://www.visitliptov.sk/liptov-region-card/


Opalisko

Zimné lyžiarske stredisko OPALISKO, nachádzajúce sa v srdci Liptova v Nízkych Tatrách nad obcou Závažná Poruba a vzdialené len 400 metrov od Penziónu Zivka. Detská škôlka je k dispozícii a naučia vaše detičky lyžovať a vy si užijete skvelú a pohodovú lyžovačku.

http://www.skiopalisko.sk/Jasná

Je najväčším zimným a letným strediskom na Slovensku. Jasná ponúka takmer 40 km zjazdoviek s modernými lanovkami. Najväčším vrcholom je Chopok, z ktorého je nádherný výhľad aj na Vysoké Tatry a celý Liptov.

Vzdialenosť do strediska je 20 km.
http://www.jasna.sk/


 

Aquapark Tatralandia

Najväčší zábavný aquapark na Slovensku. Tatralandia ponúka až 14 bazénov a 26 toboganov. Najväčšou novinkou je surfovacia vlna, kde sa budete cítiť ako pravý surfisti. Súčasťou veľkého komplexu je aj saunový svet, ktorý tvorí až 21 sáun.


Vzdialenosť do strediska je 11 km. 

http://www.tatralandia.sk/Hurricane Factory

Lietanie v aerodynamickom tuneli Hurricane Factory je určené všetkým, ktorí chcú zažiť pocit letu a voľného pádu. Lietať môžete vo veternom prúde s rýchlosťou až do 270 km/h. Letová komora má priemer 4,3 metra a na vašu bezpečnosť vždy dohliada inštruktor.

Vzdialenosť do strediska je 11 km.
https://www.hurricanefactory.com/tatralandia/sk/


Letná bobová dráha

Je jediná atrakcia svojho druhu v oblasti Liptov. Nachádza sa v Demänovskej doline, blízko lyžiarskeho strediska Jasná, Demänovskej jaskyne slobody a Demänovskej ľadovej jaskyne. Jazdu na najstrmšej bobovej dráhe na Slovensku si užijú nie len malí ale aj veľkí návštevníci Liptova.

 

Vzdialenosť do strediska je 15 km.
http://ziarce.sk/bobova-draha/


ZOO kontakt

Vždy ste mali chuť sa v ZOO aj zvierať dotknúť? Práve ZOO kontakt ponúka tieto možnosti ponúka, ba čo viac si môžete zvieratká pohladkať, nakŕmiť ich alebo si dokonca zajazdiť na poníkovi a koníkovi. ZOO kontakt sa nachádza vedľa aquaparku Tatralandia Liptovskej Mary.

Vzdialenosť do strediska je 11 km.
http://www.zookontakt.sk/


 

Rafting na Liptove

Patrí k tým najobľúbenejším letným aktivitám a je vhodný rovnako pre rodiny s deťmi ako aj pre akčnejších návštevníkov.


Vzdialenosť do strediska je 5 km.
http://www.adrenalincentrum.eu/rafting


 

Aquapark Bešeňová

Vody v tomto bazéne blahodárne pôsobia na pohybové a dýchacie ústrojenstvo, majú priaznivé kozmetické účinky a vďaka prvku lítium pozitívne vplývajú aj na psychiku človeka. Určite odporúčame pre všetkých, ktorý hľadajú ten pravý relax pre svoje telo.

Vzdialenosť do strediska je 24 km.
www.besenova.com


 

Liptov Lasers

Táto laserová prestrelka v labyrinte je vhodnou adrenalínovou zábavou až pre 12 osôb. Na rozdiel od paintballu sa pri hre Laser Tag nemusíte báť modrín a špinavého oblečenia, pretože hráte v uzavretej miestnosti. Vhodná zábava aj počas nepriaznivého počasia.


Vzdialenosť do strediska je 8 km.
http://www.liptovlasers.com/sk


Jaskyne

Liptov je bohatý aj na prírodné úkazy ako sú jaskyne, ktoré vás očaria svojou pestrou výzdobou, ktorú príroda počas tisícok rokov vytvorila. Demänovská jaskyňa slobody je najnavštevovanejšou jaskyňou na Slovensku a susedí s Demänovskou ľadovou jaskyňou, ktorá ponúka najkrajšie ľadové útvary.

Vzdialenosť strediska je 18 km.
https://liptov.sk/sk/jaskyne


 

Motokáry

Pre všetkých závodníkov a milovník malých pretekárskych kár je tu motokárová dráha s dĺžkou 420 metrov. V ponuke sú 2 typy vozidiel – pre dospelých a pre deti.

Vzdialenosť do strediska je 1,4 km.
http://www.monacograndprix.sk/


 

Liptovská Mara

S letom a vodou sa spájajú aj rôznorodé atrakcie. Liptovská Mara nie je výnimkou a aj tu si môžete vyskúšať jazdu na banáne, vodnom skútri alebo vznášať sa vzduchom na lietajúcej raji. Ak máte radi aktívny oddych, tak sú v ponuke tiež výletné plavby loďou.

Vzdialenosť do strediska je 12 km.
http://www.liptovska-mara.sk/


 

Viac nájdete na liptov.sk

Free WordPress Themes, Free Android Games
Penzión Zivka Závažná Poruba hodnocení